Zacznij od namoczenia suszonych grzybów. Do miseczki wsyp suszone grzyby, zalej wrzątkiem i przykryj talerzykiem. Zostaw na 20–30 minut (czasem dłużej, jeśli są bardzo suche i duże). Następnie zabierz się za warzywa. Pieczarki umyj i pokrój w plasterki, cebulę obierz i pokrój w piórka. Rozgrzej patelnię na dość wysokim ogniu z łyżeczką masła klarowanego bądź innego tłuszczu. Dodaj pieczarki i pół łyżeczki soli i smaż do momentu, kiedy pieczarki przestaną wydzielać wodę. Dodaj cebulę i smaż wszystko do zarumienienia.
W międzyczasie, kiedy warzywa się smażą, przygotuj wątrobkę. Umyj ją, a następnie przełóż na sitko lub wytrzyj papierem kuchennym, żeby pozbyć się nadmiaru wody. Nakłuj wątróbkę widelcem. Posolisz ją dopiero na patelni.
Gdy cebula i pieczarki się zarumienią, przełóż je do blendera kielichowego (jeżeli chcesz to zrobić blenderem ręcznym, nie dodawaj do masy skór i chrząstek z mięsa). Na tę samą patelnię dodaj wątróbkę (utrzymuj średni gaz), smaż po 1,5 min z każdej strony, posól dopiero po odwróceniu. Wyłącz gaz i chwilę przestudź.
Do blendera z cebulą i pieczarkami dodaj wszystkie pozostałe składniki, następnie dodaj przestudzoną wątróbkę, zblenduj na najwyższej mocy do uzyskania gładkiej konsystencji, przełóż do foremki 26x11 wyłożonej papierem do pieczenia.
Rozgrzej piekarnik do 180℃, z grzaniem góra/dól, piecz przez 50-55 minut. Wystudź, najlepiej całą noc w lodówce.